praktický a online

Trénink on-line mediace

Přehrát video

Zjistěte, jak na mediaci on-line – z pohodlí a bezpečí vašeho domova!  Během dvouhodinového on-line tréninku si vyzkoušíte 60 minutovou mediaci, a to buď z pozice mediátora či strany. Pro koho je trénink určený? Je dobré mít alespoň základní znalosti mediace. Na trénink se můžete přihlásit, ať už se chystáte na zkoušku mediátora, nebo chcete jako zkušený mediátor doplnit svoje portfolio o online mediaci.

Jako mediátor dostanete příležitost otestovat si své mediační dovednosti, komunikační techniky a zjistíte, jaké příležitosti a jaká úskalí skýtá poskytování mediace v on-line prostředí. Po ukončení modelové kauzy dostanete prostor pro sebereflexi a následně získáte zpětnou vazbu na svůj výkon. 

Jako strana budete moci zjistit, jak mediaci vedou ostatní mediátoři, uvědomíte si, jak se v průběhu mediace a po použití určitých mediačních technik cítí strany. Kromě toho si z on-line tréninku odnesete mnoho tipů, které můžete využít pro svůj vlastní trénink mediace, ať ji povedete on-line či nikoli. 

Nakonec budete mít možnost položit lektorům otázky, které vám z vaší mediační praxe nedají spát.

 

Více informací

lektoři


PhDr. Lenka Poláková

Lenka Poláková je zapsanou mediátorkou, zakladatelkou a vedoucí Mediačního Centra Olomouc (www.mcol.cz), kde působí jako kmenový rodinný mediátor (více než 2500 mediačních hodin z ní dělá jednoho z nejvytíženějších českých mediátorů). Dále více než 14 let pracuje s rodinami v jejich rozpadu. Byla vybrána jako jedna ze dvou českých účastníků mezinárodního výcviku v mediaci pro řešení přeshraničních rodinných sporů (Training for Trainers in International Family Mediation - Brusel) a v tuto chvíli patří do sítě Evropských mezinárodních mediátorů (Network of Crossborder Mediators www.crossbordermediator.eu). Lenka je také absolventkou výcviku v transformativní mediaci u zakladatele tohoto směru mediace - Josepha Folgera a má mezinárodní certifikaci v Transformativní mediaci u ISCT.

Mgr. Robin Brzobohatý, PhD.

Robin patří k nejzkušenějším mediátorům v České republice. Od roku 2006 působil v roli mediátora v bezmála 1 000 mediačních kauz (což dělá cca 3 000 hodin mediace). V současné chvíli působí jako vedoucí mediačního programu na Úřadu pro mezinárodně právní ochranu dětí v Brně. Byl zakladatelem Mediačního Centra Olomouc, kde dosud působí jako kmenový rodinný mediátor. Je také zkušebním komisařem Ministerstva Spravedlnosti ČR pro zkoušku mediátora podle zákona 202/2012 Sb. o mediaci. Od roku 2014 Robin působí jako lektor mediace ve společném programu Humboldtovy Univerzity v Berlíně a Tulane Law School, New Orleans v jejich programu International Summer School on Dispute Resolution.

JUDr. Ing. Veronika Vrábel Porteš, ACIArb

Veronika je od roku 2019 zapsanou mediátorkou na seznamu mediátorů vedeném Ministerstvem spravedlnosti České republiky. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou, obor Mezinárodní vztahy a diplomacie a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. V rámci spolku Studentská mediace Praha na Právnické fakultě Univerzity Karlovy spoluorganizuje přednášky s mediátory a tzv. Mediační tréninky, určené studentům Právnické fakulty Univerzity Karlovy i široké veřejnosti, v rámci které poskytuje zpětnou vazbu na modelové mediace a pomáhá trénovat studentům připravujícím se ke zkouškám na mediátora.

kdy

Termín pro vás vypíšeme po individuální domluvě. Napište nám na info@mediacnivycvik.cz.

kde

On-line, používáme Zoom či Google Meets.
Přihlášeným bude zaslána pozvánka e-mailem.

kolik

role mediátora: 3.490 Kč
role strany: 300 Kč

Po uhrazení částky za příslušnou roli, kterou si vyberete, nám prosím zašlete potvrzení o uskutečnění platby na info@mediacnivycvik.cz.
Pro uskutečnění tréninku je nutná účast minimálně 3 osob, z nichž jeden bude mediátor, dvě strany.

Přihláška na trénink on-line mediace

Přihlašte se ještě dnes. Termín pro vás vypíšeme po individuální domluvě. Napište nám na info@mediacnivycvik.cz. 

Chcete se nás na něco zeptat?